Сухішвілі. Емоції, враження.

Стандартний

IMG_0286[1] Тільки що повернулась з концерту і вирішила по гарячих слідах написати про побачене, доки ще маю свіжі емоції.

Кілька загальних речень про суть справи. Сухішвілі – національний балет Грузії, таку назву він отримав від прізвища засновника цього балету. Заснований він був у 1945 році. Об’їздили із гастролями півсвіту. Це єдиний ансамбль народного танцю, який виступав на сцені міланського театру “Ла Скала”. Преса охрестила балет “Восьмим чудом світу”. Повірте, недарма.

Прекрасні грузинки. Таке враження, що їх просто підбирали за зростом, косою і красою. Дуже гарні костюми. Прекрасні грузини. Їх, як мені здалось, у балеті більше, ніж дівчат. По характеру танців можна чітко визначити, що у цій культурі панує патріархат.

Загалом у програмі було 18 танців, і кожен з них – це маленька розповідь, яка виражає різні грузинські традиції. Ті, що мені найбільш припали до душі:

Хорумі. Танець воїнів. Виконують одночасно до 30 танцюристів. Танець ніби знайомить нас із життям грузинської армії минулого століття. Спочатку чоловіки розбивають табір і намагаються проникнути на ворожу територію, але потім на сцену виходить уся армія, і це дійсно захопливе видовище.

Казбегурі. Танець горців. Холодний клімат гір відображається у строгих та енергійних рухах, кожен намагається яскраво проявити себе. Не знаю, як правильно називаються усі ті трюки, як хлопці витворяли на сцені, але коліна у них, мабуть, дуже страждають від таких танців.

Хевсурулі. Танець із шаблями. Так-так, справжніми і гострими. Починається танець із флірту молодої пари, але потім з’являється ще один чоловік, який намагається добитися цієї дівчини. Ну ви розумієте, горці – народ гарячий, зразу за шаблі хапаються. Так вхопились, що аж іскри по сцені літали. Серйозно.

Мхедрулі. Танець наїздників. Шалений ритм плюс оті всі їхні трюки – стрибки, повороти на колінах, елементи на кінчиках пальців. До речі, вперше побачила чоловіків, які танцюють на кінчиках пальців. До цього бачила лиш балерин на пуантах, в той час як чоловіки у класичному балеті на пуантах не танцюють.

Ханджлурі. Танець з кинжалами. Кинжали теж справжні й гострі. Насправді це один із найвидовищніших і найнебезпечніших танців. Танцюристи змагаються між собою у вправності поводитись із кинжалами. Одночасно танцюють і вбивають кинжали у сцену. Одночасно стрибають на колінах – і теж вбивають кинжали у сцену. Кинжали летіли і за сцену. Уявіть собі енергійний і рухливий танець на сцені, усіяній кинжалами. Стрьомно.

Сімд. Весільний танець. Дівчата у білосніжних грузинських костюмах – просто чарівні. Феєрія строгих чітких ліній та акуратність рухів.

Шеджибрі. Танець-змагання. Отут хлопці виклались на повну. І оберти на колінах, і стрибки, і віртуозні елементи на пальцях… Захоплює дух від майстерності, від їхньої енергетики, від того, що вони самі собі створюють бойовий настрій танцю, і найголовніше – їм це подобається!

Наостанок – 25-хвилинна овація. На біс повторили останній танець, який зал уже дивився стоячи і аплодуючи. Емоції лилися через край.

Обов’язково раджу вам відвідати концерт, якщо матимете нагоду. Повірте, що ви не пошкодуєте, що витратили час і гроші. Це прекрасний спосіб перенестись на дві години у сонячну Грузію.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s