Вчора, сьогодні і завтра

Стандартний

IhR9P9tc7EE Час. На перший погляд здається, що його багато. Коли оглядаєшся назад – розумієш, що його мало. Дні летять один за одним, і часто новий день підозріло схожий на попередні. Тижні, місяці, роки. Погляд у майбутнє створєю ілюзію, що попереду безкінечна площина, яка почнеться уже завтра, де море по коліно, і усі відкладені справи зробляться у тій площині. Погляд у минуле зазвичай здатен зіпсувати настрій на весь день, бо із прожитої площини найпершими підіймаються ті найболючіші моменти, за які перед самим собою соромно, які хотілося б не згадувати, які хотілось би переписати і пережити по-іншому, по-новому. І ніби й знаєш, що своє минуле треба сприймати по-філософськи, але ж совість не змовкає і обтяжує спогади. І здавалося б, з роками сором, біль, негативні емоції мали б стихати, забуватись, не боліти. Але є моменти, які у своїх спогадах переживаєш, наче вперше. Це як стрибаєш у воду, але наперед знаєш, що підеш на дно, бо до ніг прив’язані гирі.
Так і потонути можна. Якщо не прийняти міри. Якщо, наприклад, не зняти з ніг гирі. Якщо не пробачити, якщо не відпустити. Якщо перевести погляд із минулого на майбутнє, бо зрештою, туди слід дивитися, наше “завтра” там, і якщо ми не хочемо, що це “завтра” було схоже на всі інші “вчора” – ми повинні рухатись. Важко чомусь часом.

Часом ми настільки безцільно витрачаємо цей дорогоцінний час… Не на ті справи, не на ту роботу. Не на тих людей. Робимо помилки, страждаємо. Приймаємо певні рішення, які певною мірою впливають на наше життя. А час іде, і він цього нам не пробачає. Він просто холодно фіксує реальність: площина минулого поглинає площину майбутнього. І на цьому маленькому клаптику, який називається “сьогодні”, який застряг між цими двома площинами, ми маємо шанс щось змінити. Попросити у когось пробачення. Подзвонити тим, до кого все давно ніяк не подзвонимо. Приділити увагу рідним і близьким. І перестати витрачати час не на тих людей.

Advertisements

One thought on “Вчора, сьогодні і завтра

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s