Ще одна порція пофігізму. Замальовки на зоологічну тему.

Стандартний

Помітила нещодавно одну річ. Довго думала над нею. Вранці по дорозі на роботу, під час вранішнього ритуалу розпиття кави перед початком робочого дня, вдень під час спілкування з людьми, ввечері по дорозі додому, перед тим,як заснути… Ні, я не одержима однією ідеєю, просто чисто випадково зловила себе на тому, що мій мозок сам по собі прийшов до такого висновку, а я от не в курсі. Абсолютно.

акшфутіУявимо стадо баранів. Барани різностатеві бувають, в курсі, да? Ну, роги там у них ще різні. У най-най-найбаранів роги довгі. Це саме той випадок, коли зайві сантиметри шкодять. Ну але не будьмо такими, зрештою, розмір не має ж значення. Ну ще барани можуть мати різне забарвлення. Ну там вирізнятись можуть… Шмотками, аксесуарами і т.д. Але якщо ви вийдете із стада, попрямуєте кудись вперед, а потім оглянетесь назад – за собою ви все одно побачите стадо баранів, і воно буде доволі одноманітним, якщо приглядітись поверхнево. Стадо має колективну свідомість. Власне, то є найогидніший пункт. Якщо один баран починає вирізнятись із стада – колективна свідомість починає його виштовхувати. Морально, фізично – то несуттєво. Все одно виштовхує. Якщо на обідню попойку до річки прийде все стадо, а один баран тихенько у холодочку попиватиме морс із власної пляшечки – не бути йому у стаді. Він не такий. Він не проживає своє життя так, як інше стадо. І хоч він молодець, що живе так, як він хоче, говорить так, як він хоче, і робить те, що він хоче, і хоч в глибині душі його підтримує півстада… Колективний стадний інстинкт все одно лишається в крові у цих баранів. Чомусь барани не хочуть сприймати тих, хто відрізняється від них, чиє життя відрізняється від типу як загальноприйнятого стадним інстинктом, ну тобто коли все розвивається за одним сценарієм, і всі події, які не входять в сценарій, моментально оголошуються крамольними. І з тих пір життя того барана, який вирізняється із стада, підвержене критиці з боку стадного інстинкту. Але не був би баран сильною і вольовою особистістю – він би й далі керувався стадними баранячими принципами.

Мораль: задумайтесь над тим, чи ви помчите за усім стадом в чергу на попойку до водички; чи керуєтесь ви стадним інстинктом, коли хочете щось зробити, чи з’являється-таки у вашій голові думка “А що барани подумають?!”. Мабуть, описка в цьому реченні. Мало б бути “люди”. Але кожен слово обирає сам.

Advertisements

7 thoughts on “Ще одна порція пофігізму. Замальовки на зоологічну тему.

 1. Геніально!
  А головне – правдиво!
  Я вже про цю істину давно думала, але уявляла собі її опис як натовп людей, що швидко “пре” в одному напрямку без тями куди, несучи одне одного. І коли хтось з цього натовпу відлучиться і буде йти своїм кроком на нього всі звернуть увагу, продовжуючи бігти і вважаючи безумцем того, хто йде самостійно…
  Але твій приклад ще кращий, доступніший.
  У всякому випадку – істина одна. Не варто керуватись стадним інстинктом хай там як важко складеться далі.

 2. Пінгбек: Епоха ділового ідіотизму, впаювання непотребу і відмова від життя. | опосередкована щирість

 3. Всі ми барани. Людство взагалі одне суцільне стадо баранів. Виняток становлять лише ті люди, яких це стадо називає божевільними в прямому розумінні цього слова. Лише вони не керуються стадним інстинктом. Написав цей коментар і задумався. По яку сторону барикад мені бути?

 4. Чому не вдасться? Я підтримую і поважаю людей які мають свій погляд на життя чи думку стосовно якогось питання. Але якщо ця думка суперечить нормам суспільства, потрібно бути готовим що цей “колективний розум” намагатиметься надоумити вискочку. Я наприклад вважаю що кримінальне законодавство занадто гуманне, повинен бути один основний закон “Око за око, зуб за зуб”. А суспільство із своїми нормами не лише мене осуджує, а й забороняє мені дотримуватись цього неписаного закону. Чи мають вони на це право?

  • Звісно не мають. Просто не всі поміж нас здатні дійсно дотримуватись свого погляду на життя та йти своєю дорогою.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s