Політично-економічне. Чому все так погано і взагалі доколє ми будемо так жити?..

Стандартний

“Ви ще не вступили в тайожний союз? Тоді ми йдемо до вас…” (с) Путін

 

Ех… Пічалька одна навколо. Ви тільки подумайте: ми всі разом коштуємо 15 млрд долярів плюс знижка на газ. Акуєть. Немає меж моєму розпачу. Безплатний сир буває тільки в мишоловці, це всім зрозуміло. Тому я й чекаю інформаційної бомби, яка розірветься з дня на день, і ми дізнаємось про більш чітки мотиви Росії у цій грі, окрім аргументів Путіна, що Україна – це братська держава і він просто повинен їй допомогти. Однозначно “тема сисек нераскрыта”. З барського плеча, з чистою душею віддав чемоданчик із долярами? Одним махом руки скинув ціну на газ? Як ви думаєте, Путін дійсно лох? І я не думаю, що лох. Хоча в інтернетах де-не-де зустрічаю коментарі на зразок “Це Янукович намахав Путіна, шантажем і заграванням з ЄС видурив бабло і газ”, але не будьте такими наївними. Не може колишній зек намахати полковника КГБ (а потім він був директором ФСБ, а фірма вєніков нє вяжет, самі знаєте). Але давайте по поличкам.
imageЯка економічна ситуація в Україні зараз? Ну пєнь от ясєня, що не фонтан. Частково я торкалась цього питання у попередньому пості. Ну і ще плюс до того: валовий зовнішній борг України – більше 70% від ВВП, бюджет на наступний рік – аццтой (як і цьогорічний) . Я насправді не вірю офіційно публікованій статистиці типу “рівень безробіття падає”, “доходи бюджету збільшуються” і все таке, бо я прекрасно знаю, де беруться ці цифри і як грамотно їх намалювати, “чтоб никто не догадался”. Можливо, ви навіть самі з цим стикались: коли звільнялись з одного місця роботи і переходили на іншу, цілком ймовірно, що кадровики змушували вас спочатку на один день зареєструватись на біржі праці, а потім з біржі отримати направлення на нове місце роботи. Зате у Королевської статистика класна. За останніми чутками, казна як була пуста, така й лишилась.
Чому все так погано? Пункт перший – олігархат, пункт другий – недбале керування державними фінансами. Ці два пункта дуже тісно переплітаються, хоча й існують як окремі незалежні пункти. Олігархічні монополісти не лише витісняють середній бізнес звідусіль, вони ще й примудряються не платити податки, і в більшості наше законодавство їм це дозволяє. Тому для наповнення бюджету доять населення, малий та середній бізнес. В мінусах – бюджет. В плюсах – кармани олігархів і чинуш, які їх покривають. Економічні закони вам підтвердять, що якщо грошей немає в одному місці (казні), але вони повинні були б там бути по логіці, то нам треба пошукати їх в іншому місці, і вони точно там, бо інакше всі науково-економічні надбання світу можна викинути фтопку. Щодо недбалого керування державними фінансами… Підпункт А – Азірову 66 років, і він ні разу не економіст за освітою, а геолог-геофізик, якщо ви володієте даними про те, що людина має економічну освіту – просвітіть мене, ібо я не в курсі. Підпункт Б. Пахло (а саме це прізвище носив його батько) прекрасно розпоряджається бюджетом в ручному режимі, ще з часів совка знання і вміння лишились. Єдине, що треба було б якось пояснити та й нагадати, що надворі без п’яти хвилин 2014 рік, а совок наказав довго жити у 1991 році. І що нас не хвилює, які будуть проблеми у Росії після нашого вступу в ЄС. У нас складають недбалі доволі недбалі бюджети в чиїхось інтересах. Не народу.
BbxrUKuIYAAhQQxЯк це виправити? Зараз буду говорити непопулярно, але хочу до вас все ж таки донести це.Не можна проїдати більшу частину бюджету. Так, в країні бідність, не можна знайти роботи, навіть мінімуму не вистачає для нормального життя. Я про все в курсі, але я продовжую наполягати на тому, що уряд має вдаватись до непопулярних реформ, які нам пропонує Захід і яких так бояться прибічники Росії. Держбюджет покликаний забезпечити не лише пенсіонерів і знедолених, а ще крім того роздутий адмінресурс по всій країні. Для того, що витрачати, треба мати ЩО витрачати. Зупиняються заводи, припиняють існування трошки менші фірми, причини – податковий тиск, олігархія і т.д. А це все – це втрачені податки, які міг би отримати бюджет. І які міг би витратити на підвищення пенсій, стипендій. Тому так – уряд просто повинен заморозити соцвиплати на кілька років і по максимуму вкласти у підйом промисловості. І тоді, коли насправді буде пристойне надходження податків в казну, бізнес матиме нормальний клімат для праці в цій державі, коли людям буде де працювати, буде здорова економічна конкуренція на ринку – тоді можна і про допомогу нужденним подумати. Ви навіть не уявляєте, як люди спекулють на тому, що може дати їм держава. Дітей народжують задля грошей. Усиновлюють задля того, щоб отримувати стабільно кілька тисяч в місяць. А потім після досягнення повноліття їх викидають на вулицю. І зрештою, особисто я не вважаю, що держава повинна щось для когось у випадку грошей. Якщо ти сидиш вдома і навіть не почухаєшся для того, щоб знайти роботу і стабільний дохід – то це ж не проблеми держави. Якщо дівчина в 17 років залетіла і народжує, а батьку 19 років, і він би краще вдома на дивані повалявся б, аніж подумати про матеріальне забезпечення сім’ї – то це теж не проблеми держави. Швидше виховання.
Саме тому і саме в ці буремні дні у мене є надія, що хоч щось зміниться. Потрібно, щоб прийшла нова влада, як уже не живе ностальгічними спогадами про совок і про те, як там було добре. Потрібно прогресивне покоління, яке буде працювати ідею, а не за вигоду для себе. Президент, уряд, депутати, мери, які будуть формувати команду за ознакою профпридатності, а не родинних зв’язків чи хабаря за працевлаштування. І навіть не за політичною ознакою, бо якщо чесно, то це дуже й дуже тупо. І я рада усвідомлювати, що там, на Євромайдані – нове покоління, яке вийшло захищати свої права на краще життя. І я хочу вірити, що саме Євромайдан – це та точка неповернення, яка приведе нас до того, чого ми усі з вами хочемо і до чого прагнемо.

ПС. І ще трошки цікавих посилань, на які натрапила, готуючи цей пост:
Економічна криза в Україні: бюджет проїдання і переоцінений курс гривні
Мій земляк про Майдан
Зачем Путин дал 15 млрд долларов Януковичу?
Інтеграція до ЄС: досвід Польщі та виклики для України
Право на восстание

6 thoughts on “Політично-економічне. Чому все так погано і взагалі доколє ми будемо так жити?..

 1. Не обов’язково вкладати бюджетні гроші в промисловість. Треба просто перестати доїти бізнес і розігнати відсотків 70 всіх чиновників і служб. А соц. виплати однозначно треба скорочувати, навіть не заморожувати, а просто скасовувати ті подачки. В селах діти живуть за рахунок пенсії батьків.

 2. Щодо твоїх поглядів на соц.виплати – цілком згідна!
  Ти ще серед перелічених випадків не перерахувала як зараз теж популярно робити – не одружуватись офіційно, аби коли будуть діти жінка оформлялась як “мать-одиночка” і отримувало допомогу.
  Про куплені інвалідності годі й казати!
  Над цим всім треба встановити СУВОРИЙ нагляд!

 3. А я свій пост на цю тему напишу, тоді коли завершиться Євромайдан. Він завершиться, але проблема залишеться, тому в мене є в драфтах свої поради для людей 🙂 Ждьомс.
  Дякі, інфомартивно, аж занадто, прийдеться прийти до тебе ще разок почитати на свіжу голову.

 4. “І зрештою, особисто я не вважаю, що держава повинна щось для когось у випадку грошей”. Демократія, на жаль, так не працює. Міша спробував…

 5. Не знаю наскільки точна ця інфа, але начебто справжні “домовленості в Масквє” були такі:
  1. Ціна на газ зменшується, але Україна зобов”язується його закуповувати не менше 40 млрд.кубів в рік. Хоча зараз крайні на рік вистачає 10-15 мдрд. Ціну Рассєя має право переглядати 1 раз в квартал, тобто у них буде ще зручніший важель для шантажу (будете рипатись в ЄС, увімкнемо ціну в 6 разів більшу).
  2. Україна дає дозвіл на з”єднання Криму з Краснодарським краєм через Керченську протоку (зараз там інколи ходить паром), можливо збудують там міст. Думаю, тактика тут така, що Росія почне купу інвестицій в Крим давати. І в результаті Крим сам втече до Путєна (хоч кримські татари і будуть проти), бо там грошу дають, а в Україні ні.
  3. Знімаються обмеження на імпорт російського вугілля в Україну. Ось цого я зовсім зрозуміти не можу. Адже цим ялинкович фактично зрадив Донбас. Нарешті дончани задумаються, кого вони підтримують і чи варто це робити далі.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s